Betánský blog

  • O příspěvku
  • Datum: 1. 9. 2009

Tábor Plavba Jitřního poutníka, srpen 2009

Přinášíme vám několik zápisů do táborové kroniky, které pořídili naši dorostenci spolu s některými ilustracemi a fotografiemi. Pro větší autenticitu nebyly jednotlivé příspěvky jazykově upravovány.

Prekážková dráhaRaz sme sa kúpali v potoku a vydeli sme že vedúci niečo chystajů. Bola tam futbalová bránka prepletaná bielou nitou. Potom 3 laná zavesené cez potok. Jeď už mali veduci všetko hotové, zapískal Králik dálavu a všetci sa museli zoradiť. Prvá išla Eliška (veverka). Najprv sme obiehali detský bazénik potom sme podliezali lavičku a preskakovali bahno. Delej sme bežali ku stanom potom okolo potom sme vyliezli na kapitánovské stany, zoskočili a bežali na rozcestie a z tamaď sme hádzali bijákom čo sme si vyrobili da diaľky. Tam kde ten biják dopadol sme mali zastať a skásať na jednej nohe až ku dalšej futbalovej bránke tam nas čakala nafukovacia loď ktorá bola veľmi ťažká a tú sme odniesli až ku potoku tam sme mali prejsť po múriku na druhú stranu potoka a tam sme preliezli cez tie tri laná nad potokom. Potom sme preliezli futbalovú bránku a to tak, že sme mali tri pokusi dotknúť sa pavúčiny. Potom sme zobrali lyžicu z gumenou loptou a ona nám nesmela spanúť počas prekážok potom sme mali eště obehnúť detsky bazénik a vratiť na na štart.

Sabi

Střetnutí s mořským hademJitřní poutník se dostal na moři k mořskému hadovi který se snažil ho rozmačkat svou smyčkou. Jitřní poutník byla nafukovací kanoe a my jsme museli dostat Jitřního poutníka potokem z hadovy smyčky tak že jsme proběhli potokem až k brodu a kanoi jsme museli nést a uvnitř byl papírek, který měl za úkol test vlhkosti. Potom byla jízda vedoucích. bylo to super.

KáněHostina pro spáčehra hostina pro spáčeprobíhala tak že jsme měli pro 3 spáče uvařit guláš na ohni v kotlíku. každá skupina vařila zvlášť. vyhráli kaspianovi plavčíci. musím uznat že to měli lepší. nakonec celí den vyhráli kaspianovi plavčíci. byla moc hezká hra. konec.

GepiHostina pro spáče měla zvláštní vyvrcholení. Večer v tee-pee jsme dočítali kapitola o hostině pro spáče, když tu se náhle situace a postavy z ní změnily ve skutečnost. Venku zaplál oheň, který ozářil dlouhý stůl, který byl pokrytý chutnými pokrmy a u kterého seděli tři skuteční spáči. Přivítat nás přišli Ramanduu a jeho dcera, kteří nám také řekli, že nás čeká cesta na samotný okraj země a že každý si musí rozmyslet, jestli se této nelehké cesty chce zúčastnit.

Králík

BouřeVečer nám řekli že je bouře a že nám došli zásobi a tak jsme museli odevzdat všechny dovezené sladkosti, oplatky, žvýkačky a tatranky z domu. A ráno až jsme vstali tak byla hladovka šly jsme do lesa a obešli jsme tábor přitom jme pozorovali kytky s Klarou. pak jsme byli v kuchini a škemrali ale najednou Králík zazvonil a zařval ZEMĚ NA OBZORU! No a co si myslíte že bylo, nebyli žádné špagety ani buchtičky byli BRAMBORY NA LOUPAČKU! Ale mužu říc že i když je moc nemusím teť se hodili.

Sýkorka

Turnaj v GalměNa turnaji v Galmě jsme bojovali s bijákama a bránili se štítem. Bijákama sme bojovali tak že jsme různě točili a tak. Se štítama sme bránili tak, že sme buď ho měli přet sebou nebo s ním různě hýbalo. Ja se může vihrát? Vihrát se muže tak že bijakem zasáhnu protivníka do hrudi. Vihrála Aslanova armáda – toje Kaně, Sikorka, Gepi, Liška, Sabi.

Orel

Cesta na konec světaVyvrcholením celého tábora byla cesta na konec světa. Najít tu cestu ale nebylo jednoduché. Družiny dostaly sérií fotografií, na kterých byla zachycena klíčová místa celé cesty. Podle těchto nápověd potom dorostenci postupovali vpřed. Do cíle cesty dorazili za soumraku. Na stráni nad zatopeným lomem se utábořili u ohně. Jeden po druhém byli odváděni k vodě, kde nasedli na kánoi a převozník je převezl na druhou stranu jezera. Po ztichlé noční hladině se nesl zvuk flétny. Po vysazení na břeh se pak každý dětský člen tábora dočkal svého vlastního, soukromého rozhovoru s Aslanem, který ho přivítal, vyzdvihl jeho přednosti a dobré vlastnosti a povzbudil k dalšímu růstu.

Králík

« Novejší příspěvek | Starší příspěvek