Betánský blog

  • O příspěvku
  • Datum: 25. 10. 2012

Drakiáda, 21. 10. 2012

Kvapem se přiblížil čas podzimního pouštění draků a s ním i betánská drakiáda. Tento rok byla pořádána ve spolupráci dorostem a besídkou a jen málo chybělo, aby se připojila i Haluz. Nedělní ráno nevypadalo příliš nadějně - po celém Brně ležela mlha  - a mnozí možná pochybovali, jestli se akce vůbec bude konat. Odpoledne se ale vyčasilo, obloha se vyčistila a k Střeleckému kopci mezi Medlánkami a kolejemi VUT se začaly scházet ze všech stran betánské rodiny obtěžkané draky nejrůznější konstrukce a natěšené na pouštění.

[caption id="" align="alignnone" width="570" caption="Vyhlášení soutěže o nejkrásnějšího ručně vyrobeného draka"]Vyhlášení soutěže o nejkrásnějšího ručně vyrobeného draka[/caption]

Bohužel s mlhou zmizel i vítr, ale nenechali jsme se tím otrávit.  Draky jsme udržovali ve vzduchu zuřivým pobíháním po vrcholku kopce, nebo sbíháním z dlouhého svahu, což s oblibou dělaly hlavně nejmenší děti v těsném závěsu následované tatínky, kteří pak museli draky a občas i své ratolesti vytáhnout zpět na vršek.  Vrcholem odpoledne se nakonec stala soutěž o nejkrásnějšího ručně vyráběného draka, kterou vyhrála Hanička L. se svým oranžovým krasavcem.

Všechny fotografie z drakiády...

Králík

« Novejší příspěvek | Starší příspěvek »