Betánský blog

  • O příspěvku
  • Datum: 14. 12. 2012

Setkání s Mikulášem, 5. 12. 2012

Také letos se každé dítko i rodič, kteří přišli na setkání s Mikulášem mohli dozvědět, kdo to ten Mikuláš vlastně byl, co dělal a proč si ho ještě dnes připomínáme. První část mikulášského setkání jsme strávili v divadelní atmosféře. Viděli jsme divadlo pro děti o čtyřech scénách vyprávějící příběhy, které se dodnes o Mikuláši tradují. Celé divadlo prováděl poťouchlý cestovatel spolu se svým plyšovým pejskem Hugem. Nezapomenutelné byly i dětské písně v podání Zdeňka Lichtnegera a jeho manželky Hanky, které celé setkání uvedly a pomohly dětem i dospělým odložit jakýkoli ostych.

Po divadle jsme se za Mikulášem vypravili po svíčkách zasněženou cestou k lesu. Nastalo šílené oblékání více než 40 dětí, které se nedočkavě tlačily u dveří, už už, aby mohly vyrazit. Před tím, než jsme se s Mikulášem pod širým nebem setkali, zazpívali jsme si, a všichni, co nejhlasitěji zavolali na Mikuláše. V tom se ze tmy začala objevovat velká bílá postava. Děti na chvíli utichly, ale jen do okamžiku, než dostaly mikulášskou nadílku. Večer jsme ukončili malým občerstvením.

Něco nového jsme se dozvěděli, zažili Mikuláše tak, jak dnes nezažijeme, seznámili se s novými lidmi, a spolu s dětmi si to užili.

Petr Dvořáček, foto Peťa Hašková

« Novejší příspěvek | Starší příspěvek »