Ulita

Ulita je volnočasový klub pro děti od 6 do 9 let.

Kdy: pátky 16:30 - 18:00 od října do května
Kde: Náměstí SNP 33 (kinokavárna - zrcadlový sál)
Kontakt: 775 384 352, ondrej.medek (zavináč) gmail.com

Přihláška

Vážení rodiče,

společně s mojí ženou Lydií bychom v Černých polích rádi vytvořili přátelský a bezpečný prostor pro setkávání dětí a společné trávení volného času v blízkosti jejich bydliště - i z toho důvodu, že sami máme děti, které v této lokalitě vyrůstají a nechceme je každý den vozit na kroužky kamsi přes půl města.

Naším cílem není u dětí budovat nějaké vrcholové sportovní, umělecké nebo jazykové dovednosti. Chceme především budovat kamarádské a pevné vztahy mezi dětmi v naší lokalitě a rádi bychom, aby se skrze Ulitu čas od času setkávali i jejich rodiče (plánujeme párkrát v roce udělat společný výlet s rodiči nebo grilovačku).

Z toho důvodu je i skladba aktivit a činností, které chceme s dětmi v Ulitě dělat poměrně široká - společenské i pohybové hry, zájem o přírodu a naše okolí, bádání a jednoduché pokusy. Protože jsme oba s mojí ženou věřící a s náklady na pronájem a materiál nám bude pomáhat místní sbor Církve bratrské, jehož jsme členy, chceme se s dětmi bavit i o příbězích biblických a jiných křesťanských historických postav. Myslíme si, že pro budování pevných a kamarádských vztahů lze v těchto příbězích najít spoustu inspirace a ponaučení. Zároveň nikomu ale nechceme násilím brát jeho hodnoty a přesvědčení (zárukou v této oblasti je pozvánka pro rodiče na jakoukoliv schůzku, kde se mohou přijít podívat na na to, jak s dětmi pracujeme a jak jim věci podáváme).

Chceme, aby Ulita byla otevřená všem - ať už se jedná o děti věřících nebo ateistů, protestantů, katolíků nebo stoupenců řádu rytířů Jedi. Chceme tu být pro děti z rodin nuzných i nechutně bohatých, hlavně pro místní "blackfílďáky" ale klidně i pro ty přespolní cizáky. Pro ty, kteří vyplní přihlášku, budou chodit pravidelně a ještě čas od času finančně přispějí na chod klubu, ale i pro ty, kteří přihlášku nevyplní a přijdou jen občas zadarmo nebo na čumendu s kamarádem. Zváni jsou zkrátka všichni, protože kamarádství prostě nezná hranic a je to tak dobře!

Díky kamarádům a pevným, zdravým vztahům se můžeme cítit doma a v bezpečí (jako šnek v ulitě!) úplně kdekoliv a v jakékoliv situaci - to je ta hlavní myšlenka, kterou chceme dětem předávat.

Ondřej Medek - otec tří dětí, rodilý "blackfílďák", pedagog, milovník mluveného slova a amatérského divadla

Lydie Medková - matka tří dětí, religionistka a teoložka na "rodičáku", milovnice přírody, historie a výletovaní